Zespół

SEZON 2018


 

Aktualnie Alex Karkosik reprezentuje barwy znanego hiszpańskiego zespołu wyścigowego – CAMPOS RACING, założonego przez w 1997 roku przez byłego kierowcę FORMUŁY 1 –  Adriána Campos.  To profesjonalny team, który z powodzeniem rywalizuje w kilku prestiżowych seriach wyścigowych w tym m.in. w: Formule 2, GP3, Formule E, Formule 3 (m.in. Euroformula Open) i World Touring Car Championship (Mistrzostwa Świata Aut Turystycznych). W przeszłości zespół startował także m.in. w serii GP2, Auto GP i World Series by Nissan. W 2009 roku rozpoczął przygotowania do debiutu w Formule 1, jako Campos Meta Team, jednak zespół został ostatecznie przekształcony w HRT F1 Team, który startował w  królewskiej kategorii w sezonach 2010-2012.

W zespole Campos Racing startowało grono zawodników znanych też z Formuły 1, w tym m.in. rosyjski kierowca Witalij Pietrow i przede wszystkim dwukrotny mistrz świata F1 – FERNANDO ALONSO (w barwach zespołu wywalczył w 1999 roku mistrzostwo serii Euro Open MoviStar by Nissan)!

 

SEZON 2017


 

Alex Karkosik w swoim debiutanckim sezonie w F3 Euroformula Open startował w barwach włoskiego teamu – RP Motorsport. Razem z tym zespołem Alex w sezonie 2017 wywalczył tytuł mistrzów Euroformula Open w klasyfikacji zespołowej. Stajnia po te tytuły mistrzowskie EF Open sięgała również w latach 2012-2015.

W przeszłości zespół startował także w Europejskim Pucharze Formuły 2.0, włoskiej serii Formuły 3 oraz cyklu Auto GP.